Bugun...
MADENLERDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ SEMPOZYUMU
Tarih: 10-10-2017 06:50:00 Güncelleme: 11-10-2017 06:39:00 + -


MADENLERDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ SEMPOZYUMU 5 EKİM 2017 TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR

MADENLERDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ SEMPOZYUMU

MADENLERDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ SEMPOZYUMU 5 EKİM 2017 TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR

- Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülen iş sağlığı ve güvenliği farkındalığı oluşturma faaliyetleri çerçevesinde; maden işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği koşullarının iyileştirilmesi kapsamında 5 Ekim 2017 tarihinde Madenlerde İş Sağlığı ve Güvenliği Sempozyumu düzenlenmiştir. Söz konusu sempozyuma iş sağlığı ve güvenliği profesyonelleri, maden sektörü yöneticileri ve çalışanları başta olmak üzere yaklaşık 500 kişi katılım sağlamıştır. 

- Sempozyum açılış konuşmasını gerçekleştiren İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Sayın Op. Dr. Orhan KOÇ iş sağlığı ve güvenliği konusunda mevzuat çalışmalarının yeterli düzeyde olduğunu vurgulamış ve artık işyeri düzeyinde kazaların azalması için harekete geçme zamanı olduğunu belirtmiştir. Sonrasında açılış, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Dr. Serhat AYRIM’ın konuşmaları ile devam etmiştir.

- Sempozyum başlangıcında Maden Mevzuatı Kapsamındaki Yenilikler, Madenlerde İş Sağlığı ve Güvenliği Teftişleri ve Türkiye’de İşletme Projelerinden Kaynaklı İş Kazaları ve Çözüm Önerileri konulu giriş sunumları uzman kişilerce gerçekleştirilmiştir.

- Teknik oturumlar kapsamında Değerli Akademisyenlerimiz Prof. Dr. Bahtiyar ÜNVER ve Prof. Dr. Suphi URAL’ın moderatörlüğünde Madenlerde Personel Takip Sistemleri İyi Uygulama Örnekleri ve Madenlerde Sığınma Odası İyi Uygulama Örnekleri konusunda sunumlar gerçekleştirilmiştir. Kömür Madenciliğinde İSG Uygulamaları başlıklı oturum ise İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcısı Sayın Burhanettin KURT’un moderatörlüğünde gerçekleştirilmiştir. Kömür madenciliğinde iş sağlığı ve güvenliğinin önemi ve mevzuat değişikliklerine dair hususları vurgulayan Sayın KURT, sonrasında gerçekleşen Maden Mevzuatı ve Mevcut Uygulamalara Dair Paneli de yönetmiştir.

- Sempozyum madenciliğe yönelik temenniler ve görüş alış verişi ile sona ermiştir.

 
Bu haber 661 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ÇALIŞMA HAYATI HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR