Bugun...
Kocaeli İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği (KİSGDER) ilk kongresini gerçekleştirdi.
Tarih: 03-07-2019 09:11:00 Güncelleme: 03-07-2019 09:19:00 + -


Gebze Sivil Toplum merkezinde gerçekleştirilen kongrede tek aday olan mevcut başkan Abbas Musa Gökburun yeniden başkanlığa seçildi.

Kocaeli İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği (KİSGDER) ilk kongresini gerçekleştirdi.

KİSGDER İlk Kongresini Yaptı

Kocaeli İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği (KİSGDER) ilk kongresini gerçekleştirdi. Gebze Sivil Toplum merkezinde gerçekleştirilen kongrede tek aday olan mevcut başkan Abbas Musa Gökburun yeniden başkanlığa seçildi.

 

Açılışı konuşmasını divanı yöneten Serhat Yavuz yaparak Soma ve tüm iş kazalarında hayatını kaybedenler için saygı duruşuna davet etti. İstiklal marşının ardından Başkan vekili İsmail Benli tarafından sunulan faaliyet raporu üyeler tarafından ibra edildi.

 Ardından başkan yardımcısı Ahmet Uysal tarafından derneğin gelecek dönemde yapacağı projeler hakkında bilgiler verildi.

 

Özellikle Güvenli Okul ve Güvenli Ev projeleri ile adından sıkça söz ettiren Kisgder’in kuruluşundan bu yana 6 ay geçmesine rağmen birçok projeye imza atması üyeler tarafından memnuniyetle karşılandı.

 

Yeni yönetimde yer alan işyeri hekimi Dr. Sebahhattin Kara tarafından Meslek Hastalıkları ile ilgili kısa bir sunum yapılarak üyeler bilgilendirildi.

 

Başkan Abbas Musa Gökburun Kocaeli’nin iş kazaları ve meslek hastalıkları ile anılmasının ve Türkiye’de iş kazalarında üçüncü meslek hastalıklarında ikinci sırada olmasının vahim bir tablo olduğunu ifade etti. Afetlere hazır olmak adına Kocaeli’nde deprem, yangın ve iş güvenliği gibi birçok eğitim düzenleyeceklerini ifade etti.

 
Bu haber 193 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ÇALIŞMA HAYATI HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR